PERFORMASN YÜZME KURSU

Çocuklar ve yetişkinler için yüzme eğitimleri veren ve Türkiye Yüzme Federasyonu
tarafından akredite edilmiş resmi bir kulüp olan İstanbul Yüzme Kursumuz Performans yüzme gruplarıyla eğitimlerini sürdürmektedir. Performans gruplarımız kendi içerisinde kategorilere ayrılmaktadır eğitim içeriklerimiz yaş gruplarına göre farklılık göstermektedir. Bu gruplarda yer almak isteyen sporcularımızın belirli kriterleri eğitmenlerimiz gözetiminde sağlamaları gerekmektedir.

YAŞLARA GÖRE PERFORMANS GRUPLARIMIZ

  • 9-10 Yaş-Teşvik Grubu
  • 11-12 Yaş-Gelişim Yaşı
  • 13-14 Yaş-Yıldızlar
  • 15-16 Yaş-Gençler
  • 17+ Yaş-Açık Yaş

9-10 YAŞ TEŞVİK GRUBU

Daha çok teknik öğrenime odaklandığımız bu grubumuzda çocuklarımıza sporu sevdirmeyi ve sporcu bilincini aşılamayı amaçlamaktayız. Yarışmalar ile çocukları teknik ve hızlanma konusunda destek vererek çocuklarımızın yarış psikolojisine adapte olmaları sağlanmaktadır.

11-12 YAŞ GELİŞİM YAŞI

Çocuklarımız için bu aşamada teknik öğrenim ve aerobik kapasite esas alınmaktadır, hız bu yaş kategorisinde gelişmeye devam etmektedir. Yarışlarla birlikte tecrübelenen sporcularımız ilerleyen süreçlerde daha bilinçli sporculara dönüşmektedirler.

15-16 YAŞ GENÇLER

Sporcu bilincini tamamıyla oturttuğumuz bu aşamada çocuklarımız sadece antrenmanlara odaklanmayıp özel hayatlarına da odaklanmalıdırlar, beslenmeden uykuya tam sağlıklı yaşam eğitimleri verdiğimiz bu aşamada sporcularımız kara antrenmanlarında da ağırlık vermektedirler. Ayrıca aerobik çalışmalarına da bu aşmada diğer yaş gruplarına oranla daha fazla odaklanılmalıdır.

17+ YAŞ – AÇIK YAŞ

Erken yaşlardan bu yaşlara kadar düzenli yüzme sporu yapan sporcularımızın en iyi derecelere sahip oldukları dönemdir. Bu aşamaya kadar doğru antrenmanlar yapan ve kendilerini doğru şekilde geliştiren sporcularımız hem kulübümüzü hemde ülkemizi uluslar arası yarışlarda temsil edebilmektedirler.

PERFORMANS YÜZME GRUPLARINDA YER ALMANIN AVANTAJLARI

Bu gruplarda yer alan lisanslı sporcularımız yurt içi ve yurt dışı kolejlerde, üniversitelerde burslu okuma imkanına sahip olabilirler. Sporcu bursu sunan üniversitelerin seçme yarışlarına katılıp öğrenim bursu kazanabilirler ayrıca doğru çalışma temposu ile milli yüzme takımına girme şansı elde edebilirler.

NASIL LİSANSLI OLUNUR?

Öğrencilerimiz kurslarımızın son aşamasına geldiklerinde takımla beraber antrenmanlara çıkartılmaktadırlar, antrenör gözetiminde yürütülen bu antrenmanlarda başarılı olan ve takımın yoğun temposuna ayak uydurabilen sporcular öncelikle takıma girerler ve belirli kriterler sağlamaları halinde lisanslı sporcu olma hakkına sahiptirler.