ÜSKÜDAR YÜZME KURSU

İstanbul Üsküdar Nakkaştepe istek belde okullarında yüzme faaliyetleri gösteren yüzme kursumuzun yeni kayıt dönemi başlamıştır. İstanbul’da çeşitli yaş gruplarından yüzme öğrenmek isteyen ya da yüzme konusunda kendini geliştirmeyi, profesyonelleşmeyi hedefleyen öğrencilerimizi kursumuza kayıt yaptırmaya bekliyoruz.

Üsküdar Yüzme kursu çocuklara, gençlere ve yetişkinlere sıfırdan yüzme dersi, yüzme eğitimi veya isteğe bağlı olarak özel ya da grup yüzme dersleri veren Türkiye Yüzme Federasyonuna bağlı resmi bir kurumdur. Üsküdar’da faaliyet gösteren yüzme kursumuz 7’den 70’e herkese yüzmeyi sevdirmeyi ve profesyonel yüzücüler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Antrenörlerimizin hepsi bu amacımıza hizmet eden profesyonel kademeli eğitmenlerdir ve öğrencilerimizi yaş, yetenek ve çeşitli özelliklerine göre sınıflandırıp onlarla özel dokunuşlar yapıp onların seviyelerine inerek gerek profesyonel yüzme gerekse amatör yüzme veya yüzme öğrenme konusunda mümkün olan en iyi başarıya en kısa zamanda ulaşmayı hedeflemektedirler.

Üsküdar Yüzme kursu olarak İstanbul’da Yüzme sporunun herkes tarafından tanınması, sevilmesi ve yüzme sporunun gelişmesi için hizmet vermekteyiz. Her yaştan, her seviyeden sporcularımızla eğlenceli ve bir o kadar da sıkı yüzme derslerimiz ile her bütçeye uygun eğitim planlarımızla öğrencilerimiz ile bir bütün olarak adeta bir yüzme ailesi gibi yolumuza devam etmekteyiz. Erken yaşlardan itibaren yüzmeye başlayan sporcularımızı velilerinin gözetiminde yüzme sporunda geliştirmek için faaliyet gösteriyoruz, sporu ve yüzmeyi kendi yaşamlarına adapte etmelerine ve hayatlarını bir sporcu olarak yaşamalarını sağlıyoruz. Sporcularımızın gelişimlerini sıkı bir şekilde takip ederek onları yüzme sporunda profesyonelleştirip başarılar kazandırmayı amaçlıyoruz. Çocuk ve yetişkin yaş gruplarımıza sıfırdan yüzme eğitimi vererek öğrencilerimizin yüzme ve su korkularını yenmelerine yardımcı oluyoruz. İstanbul Üsküdar’da ki kaliteli, temiz ve güvenilir tesislerimizde bir o kadar profesyonel antrenörlerimiz eşliğinde öğrencilerimize yüzmeyi öğretmek, sevdirmek ve Türkiye’de dünya çapında yüzücüler yetiştirmeyi ve yüzücülerimizin hayatları boyunca sporla iç içe olmalarını hedefliyoruz.

Yüzme insan sağlığı açısından en önemli sporlardan biridir, fiziki olarak yapılan bu spor insanların zihinsel sağlığına da doğrudan olumlu Etkiler vermektedir. Yüzmenin bilimsel olarak yapılan araştırmalarda insan üzerindeki stresi ve yorgunluğu azalttığı, insanların vücudundaki tüm kasları kullanarak kas gelişimine ve kalp sağlığına doğrudan faydalı olduğu, ciğer kapasitesin arttırarak nefes problemlerine iyi geldiği, bel fıtığı, boyun fıtığı, omurilik rahatsızlıkları ve çeşitli eklem rahatsızlıklarına iyi geldiği kanıtlanmıştır. Ayrıca yüzme kilo vermek isteyen insanlar için en iyi egzersizlerden biridir. Çocuklar üzerindeki yapılan araştırmalarda ise erken yaşta yüzme sporuna başlayan çocukların Çeşitli becerilerde yaşıtlarına göre daha yetenekli oldukları, özgüven bakımından daha güçlü bireyler oldukları. Kas gelişimi, omurilik ve kalp sağlığı bakımından yaşıtlarından daha sağlıklı oldukları saptanmıştır. Ergenlik döneminde yüzmeye başlayan gençler üzerinde yapılan araştırmalarda ise çocukların öz güvenlerinin arttığı, sağlıklı ve daha güçlü bireyler oldukları görülmüştür. Yüzmek her yaştan insan için hem çok sağlıklı hem de çok geliştirici bir spordur. Eğitmenlerimiz ile İstanbul Üsküdar yüzme kursunda öğrencilerimizin hayatlarına dokunmayı hayat standartlarını yükselterek özgüvenli, sağlıklı ve ahlaklı bireyler yetiştirmeyi kendimize amaç edindik. Yüzmek yaşamaktır Daha iyi ve daha kaliteli bir yaşam için hepinizi Üsküdar yüzme kursumuza bekliyoruz.

İstanbul’un en güzide ilçelerinden birisi olan Üsküdar’da İstanbul’un her yerinden gelen öğrencilerimiz ile bu sporun tadını çıkartıyoruz. Kullanmakta olduğumuz havuzumuzun daha sağlıklı bir ortamda hizmet vermesi için yüzme havuzu suyu ph ve klor değerlerimiz belirlenmiş olan uluslararası standartlara göre otomatik olarak ayarlanmaktadır. Ayrıca tüm periyodik temizlik ve bakım işlemlerimiz eksiksiz yapılıp havuz suyumuzun içerisindeki yabancı maddelerden arındırılarak kontrol edilmektedir. İstanbul il Hıfzıssıhha Müdürlüğü tarafından da 15 günde bir havuz suyumuzun kimyasal analizleri yapılmaktadır.